KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15685400
nr 1568 5400
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad. Olja på pannå, 26x33 cm, yttermått inklusive ram: 41x48 cm
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 2 oktober 2023
kl 18:13:39
29/9 20:05:13
1/10 21:04:36
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon